Zaduszki Artystyczne czyli koncert gitarowy Piotra Krępecia w Domu Kultury

Zaduszki Artystyczne czyli koncert gitarowy Piotra Krępecia w Domu Kultury
Dom Kultury
03.11.2018 18:00

Spotkaliśmy się 3 listopada w Domu Kultury, żeby zatrzymać się wspólnie przy dźwiękach niezaprzeczalnie wyjątkowych kompozycji Piotra Krępecia, określanego jako "objawienie polskiej gitary". Był to koncert promujący płytę "Movement in silence" a Orzysz znalazł się na liście 40 miast polskich, obejmujących trasę koncertową 2018.

Artysta zapraszany na wszystkie liczące się w Polsce festiwale gitary akustycznej. Występował wspólnie z ikonami światowego fingerstyle’u, m.in.  Andym McKee, Jonnem Gommem, Calumem Grahamem. Dwukrotnie koncertował w Chinach – w roku 2018 wystąpił jako gość specjalny na największym w Chinach festiwalu gitarowym Zhejiang Guitar Festiwal 2018, a w roku 2016 podczas Tournee w Chinach zagrał 8 koncertów. Muzykowi towarzyszyła żona i managerka, Malwina Krępeć, która wprowadziła publiczność w klimat kompozycji opowiadając o działaniach artystycznych Piotra, jego dotychczasowych poczynaniach oraz "nowym" nurcie, który praktykuje, odkrywając coraz to nowe możliwości gitary barytonowej oraz swojej wyobraźni muzycznej.

Orzyska publiczność, która licznie stawiła się na koncercie, była pod urokiem melodyjnych kompozycji Piotra Krępecia. Były autografy, uściski dłoni, słowa szczerego podziwu i podziękowania.

W ramach