Więcej niż koncert na Dzień Kobiet 2018 - A. Osiecka w słowie, muzyce i obrazie.

Więcej niż koncert na Dzień Kobiet 2018 - A. Osiecka w słowie, muzyce i obrazie.
Dom Kultury
08.03.2018 17:00

8 marca wszystkie kobiety z naszej gminy zostały zaproszone przez Burmistrza Orzysza, Wicestarostę Powiatu Piskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej na recital o dość przewrotnym tytule: "Byle nie o miłości".

Uznani i zasłużeni polscy artyści tj. Andrzej Jagodziński - piano i akordeon, Janusz Strobel - gitara klasyczna i Anna Stankiewicz - wokal, przedstawili nowe, jazzowe, nierzadko zaskakujące interpretacje znanych piosenek Agnieszki Osieckiej.

            Koncert był wyjątkowy, bo chociaż poetki nie ma z nami już od 21 lat, słuchacz ma wrażenie, że ona TU jest. Że prowadzi swój własny koncert, że nigdy od nas nie odeszła... A wszystko za sprawą fragmentów wywiadów z Agnieszka Osiecką, które wyświetlane były pomiędzy piosenkami. Filmiki te zostały wybrane z wielką precyzją, dając słuchaczowi okazję do przewartościowania swojego myślenia a nawet życia.

            Wszystkie obecne na koncercie kobiety, otrzymały od gospodarzy po pięknej, czerwonej róży a po koncercie zostały zaproszone na słodki poczęstunek. Artyści rozdawali autografy oraz pozowali do zdjęć z publicznością.

W ramach