W trosce o zdrowie psychiczne młodych – refleksje z konferencji „Razem dla dobrostanu młodzieży"

W trosce o zdrowie psychiczne młodych – refleksje z konferencji „Razem dla dobrostanu młodzieży"
Centrum Młodzieżowe Polany Kultury
27.10.2025 14:30

W świecie pełnym bodźców, presji i nieustannych zmian szczególnie ważne staje się wspieranie młodych ludzi w dbaniu o ich zdrowie psychiczne, relacje i poczucie sensu. heart

Dziś animatorki z Centrum Młodzieżowego uczestniczyły w III Powiatowej Konferencji Zdrowia Psychicznego „Razem dla dobrostanu młodzieży”, która była poświęcona właśnie tematom bliskim młodym ludziom i osobom wspierającym ich rozwój.

Podczas wydarzenia poruszono niezwykle ważne zagadnienia, m.in.:

 „Dobrostan zaczyna się od rozmowy – budowanie empatycznej komunikacji w środowisku szkolnym w oparciu o metodę dialogu motywującego”

 „Relacje wystarczająco dobre między dziećmi, młodzieżą a rodzicami jako podstawa wspierania ich w trakcie faz rozwojowych. Refleksje nad dominującymi problemami młodych ludzi i ich zrozumienie”

 „Mediacje rówieśnicze – klucz do rozwiązania konfliktów”

Spotkanie było pełne inspirujących wystąpień, wymiany doświadczeń i refleksji nad tym, jak wspólnie tworzyć środowisko sprzyjające zdrowiu psychicznemu i dobrostanowi młodzieży. 

Dziękujemy LO Orzysz zaproszenie. Wierzymy, że współpraca i otwartość to najlepsza droga do realnych zmian! heart

Data wydarzenia
27.10.2025 10:00
Emilia i Aleksandra stoją przy tablicy z tytułem konferencji
Ludzie siedzą na krzesełkach, przed nimi kobiety przemawiające
Animatorki siedzące na widowni
Ludzie siedzący na krzesełkach podczas konferencji
Zaświadczenia o uczestnictwie w konferencji
Kobieta przemawiająca podczas konferencji