Od surowej gliny do gotowych dzieł

Od surowej gliny do gotowych dzieł
Centrum Młodzieżowe Polany Kultury
06.07.2026 15:00

Dziś przyszedł czas na wykończenie naszych glinianych prac. 

Figurki i przedmioty, które lepiliśmy w piątek, przez weekend zdążyły dobrze wyschnąć, a dziś nadaliśmy im ostateczny wygląd. Szlifowaliśmy je papierem ściernym, wygładzając brzegi, następnie malowaliśmy, a na koniec zabezpieczyliśmy lakierem.

Powstały przepiękne foki, kotki i bociany, ale także przedmioty, które łączą kreatywność z praktycznym zastosowaniem. Wśród nich znalazła się miseczka na włóczkę, dzięki której kłębek nie będzie uciekał podczas dziergania, podstawka pod pędzelki ułatwiająca ich odkładanie i schnięcie, dekoracyjne zawieszki na ścianę oraz sensoryczne kamyczki.

To był czas wymagajacy cierpliwości i dokładności, ale też bardzo satysfakcji przyniosło obserwowanie jak nasze pomysły nabierają ostatecznego kształtu

Data wydarzenia
06.07.2026 11:00
Prace wykonane przez dzieci podczas zajęć
Foka z gliny
2 kwiaty z kliny
Reklin (świecznik) oraz wąż z gliny
Chmurka z gliny z tęczą z muliny
Dziewczynka maluje fokę
Bocian z gliny
Miseczka na włóczkę z gliny (krówka)
Chłopiec maluje pracę z gliny
Chłopiec maluję pracę z gliny
Kaczuszka i truskawka z gliny