Świat Odległości

Świat Odległości
Dom Kultury
06.07.2021 12:00

Serdecznie zapraszamy 10 lipca (sobota) na Scenę Plenerową Polany Kultury by spotkać się z dwoma obliczami poezji i wejść z nami w ŚWIAT ODLEGŁOŚCI.

 

DGZZ tworzą:

Daniel Gałązka - autor muzyki, śpiew, gitara

Piotr Grudziński - gitara

Marek Konatkowski - gitara basowa

Piotr Brymas - autor tekstów

Zespół DGZZ powstał w 2002 roku i jest kontynuacją solowej działalności Daniela Gałązki -laureata wielu konkursów piosenki poetyckiej. W listopadzie 2009 roku ukazała się debiutancka, koncertowa płyta zespołu pt. „Dotykam dachów", a w 2012 płyta studyjna pt. "Odległości". W trakcie dotychczasowej działalności zespół zagrał kilkaset imprez plenerowych, koncertów w klubach i w domach kultury. W roku 2013 DGZZ zagrał między innymi na Przystanku Woodstock, na festiwalu „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym. Muzycy prezentują utwory rozbudowane w sferze improwizacji, często szukają nowych brzmień, dlatego też muzyka DGZZ wymyka się kategorii poezji śpiewanej. Twórczość zespołu jest w pełni autorska. Autorem słów jest Piotr Brymas, kompozytorem -Daniel Gałązka, za aranżacje odpowiedzialny jest cały zespół.

Piotr Brymas (1971 r.)
Poeta, autor tekstów, autor wierszy dla dzieci, rzeźbiarz ceramik.
Debiutował w 1995 r. w „Magazynie Literackim”. Publikował w londyńskim periodyku emigracyjnym „Jesteśmy Kościołem” i kwartalniku „Skafander”.
Współzałożyciel i prowadzący Scenę Kabaretową „Świeżo Malowane”. Autor książek poetyckich: „Śpiewnik ojca Ineczki” (2005 r.),„Dotykam Dachów” (2009 r.) i "Świata Odległości" (2015 r.) W przygotowaniu "Był sobie rower. Wiersze o Polsce".
Stale związany z zespołem DGZZ Daniela Gałązki, kompozytora i wykonawcy min. jego tekstów. Współpracuje również z Krisem Górskim, Klaudiuszem Baranem, Mariuszem Wdowinem, Michałem Łangowskim, czy Miłoszem Wośko, z którym współtworzył piosenki dla Lory Szafran-płyta "Nad Ranem" i Iwony Loranc-płyta "Brzegi". Współautor, z Agnieszką Brymas przedstawienia dla dzieci Pt.: "To Afryka jest".

 

Data wydarzenia
06.07.2021 12:00
W ramach