Spotkanie z naturoterapią i chiropraktyką

Spotkanie z naturoterapią i chiropraktyką
Dom Kultury
07.02.2019 16:00

7 lutego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Orzyszu słuchacze mieli wyjątkową okazję poznać tajniki naturoterapii i chiropraktyki, w które wprowadzili ich Pani Sylwia Górska i Pan Jerzy Filipek.

Naturoterapia obejmuje wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne z dziedziny nauki o zdrowiu. Opiera się na założeniu, że ciało ma wrodzoną zdolność do leczenia się w odpowiednich warunkach. Badanie i terapia właściwe dla naturoterapii koncentrują się na stosowaniu technik diagnostycznych i szeregu terapii naturalnych wspierających leczenie, przywracających i utrzymujących zdrowie. Naturoterapia ma na celu przywrócić witalność poprzez wspieranie i stymulowanie własnych mechanizmów leczniczych organizmu. Chiropraktyka to dziedzina medycyny niekonwencjonalnej, utożsamiana z kręgarstwem. Rodzaj terapii manualnej opartej na diagnozieleczeniu oraz zapobieganiu mechanicznym zaburzeniom i dysfunkcjom narządu ruchu. Została stworzona pod koniec XIX w. w Stanach Zjednoczonych przez D.D.Palmera.

Obu technik słuchacze mieli okazję spróbować na własnych organizmach. Pani Sylwia wzięła w obroty kilka słuchaczek, które z pełnym zaufaniem oddały swoje barki, kręgosłupy i głowy w magiczne ręce Pani Sylwii. Dziękujemy za super spotkanie!