Orzyszanki OD NOVA wyglądają ZJAWISKOWO

Orzyszanki OD NOVA wyglądają ZJAWISKOWO
Dom Kultury
14.10.2023 10:30

W efekcie realizacji projektu „Orzyszanki OD NOVA – zakup strojów dla dziecięcej sekcji zespołu Orzyszanki”, który został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2023 – Polana Kultury we współpracy z wyjątkową projektantką Jolanta Nierodzik z Białegostoku zapewniła nowy etno wizerunek śpiewającym małym Orzyszankom. Ludowe stroje dziecięce składają się z białej bluzki wykończonej haftem, żakietu dziewczęcego, spódnicy, zapaski, wianka oraz czarnych balerinek.

Polana Kultury otrzymała dotację w wysokości 19 000,00 złotych na realizację tego zadania.

W ramach projektu odbyły się także wspólne warsztaty starszych i młodszych Orzyszanek, w trakcie których rozmawialiśmy o bogatej, 37-letniej historii zespołu, o obrzędach, festiwalach a także odwiedziliśmy studio nagrań. Piękną pamiątką po projekcie jest film dokumentalny „Orzyszanki OD NOVA – sztafeta międzypokoleniowa”, pokazujący perspektywę obydwu zespołów, który powstał w studio filmowym Polany a jego premiera przed Państwem.

Zapraszamy do obejrzenia galerii ze spotkania z projektantką, Panią JN - Jolanta Nierodzik, kiedy dzieci przymierzały swoje nowe stroje ludowe.

Fot. Krzysztof Roszko

Data wydarzenia
14.10.2023 10:30
Dziewczynki z zespołu Orzyszanki OD NOVA pozują w nowych strojach wraz z Panią Dyrektor Polany Kultury - Joanną Kamieniecką, oraz projektantką Jolantą Nierodzik
Dziewczynki z zespołu Orzyszanki OD NOVA pozują w nowych strojach
W Sali lustrzanej Pani Mariola siedzi przy stole i rozmawia z dwoma kobietami. Przy stole 3 dziewczynki, dwie stoją, jedna siedzi. Z tylu okno z roślinami.
Dziewczynka z zespołu Orzyszanki OD NOVA w nowym stroju oraz wianku na głowie
Dwie dziewczynki siedzą na krzesłach ubrane w nowe stroje
Plakat informujący o zakupie nowych strojów dla Orzyszanke OD NOVA
W sali lustrzanej dziewczynki przymierzają nowe stroje
Kobieta zakłada dla dziewczynki wianek, z tyłu z lewej strony dziewczynka w stroju ludowym.
Trzy dziewczynki z zespołu Orzyszanki OD NOVA w nowych strojach.
Dziewczynka z zespołu Orzyszanki OD NOVA w nowym stroju, z wiankiem na głowie
Na stole nowe wianki dla zespołu Orzyszanki OD NOVA
W sali lustrzanej dziewczynki z zespołu Orzyszanki OD NOVA w nowych strojach.
Dziewczynki z zespołu Orzyszanki OD NOVA w nowych strojach, z nimi z lewej strony projektantka Pani Jolanta Nierodzik, z prawej strony Pani Dyrektor Polany Kultury Joanna Kamieniecka