Młodzieżowa Pozytywka

Młodzieżowa Pozytywka
Dom Kultury
03.01.2020 12:00

Młodzieżowa Pozytywka czeka właśnie na Ciebie! To projekt realizowany w ramach Regionalnej edycji Programu Równać Szanse 2019 Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Głównym celem projektu jest rozwinięcie wśród grupy młodych ludzi kompetencji społecznych warunkujących efektywność radzenia sobie w sytuacjach ekspozycji społecznej, swobodne wyrażanie siebie i kreowanie swojego wizerunku oraz odwagi w podejmowaniu własnych decyzji.
Projekt ma za zadanie zaktywizować 15 osobową grupę młodzieży, poprzez półroczne działania warsztatowe i pracę własną.

W ramach projektu przewidujemy następujące działania:

-LED Show -jest to bezpieczniejsza forma fireshow, ponieważ nie używamy ognia tylko równie interesujące i efektowne wizualnie sprzęty LED.

-Tatuaż i bodypainting -jest to kolejna z form wyrażenia siebie w sposób artystyczny, dający możliwość uzewnętrznienia siebie jako formy sztuki. Używać będziemy w szczególności farb UV, dzięki którym wzbogacimy formę przekazu LED Show.

-Animacja młodzieży -wstęp do podjęcia działań streetworkerskich na ulicach Orzysza, oraz nauki gry na bębnach. Młodzież przygotuje także zestaw animacji na majówkę.

-Nagrywanie filmiku instruktażowego dla grup rozpoczynających swoją przygodę z animacją

-Wizyta studyjna u zaprzyjaźnionej grupy zajmującej się animacją i fireshow

-Ognisko integracyjne/nocowanie w DK -spotkanie mające na celu integrację młodzieży, otwarcie się grupy, przećwiczenie nabytych umiejętności i podejścia zadaniowego podczas organizacji spotkania

-Promocja projektu- nagranie audycji w radiu, przygotowywanie dokumentacji fotograficznej oraz artykułu do biuletynu

-Udział w lokalnym wydarzeniu (Majówka) -przygotowanie animacji i pokazu podczas Majówki w DK, udział w spotkaniach przygotowawczych z dyrekcją DK oraz władzami miasta

-Podsumowanie projektu/świętowanie projektu

Projekt realizowany w okresie styczeń-czerwiec 2020.

Data wydarzenia
05.01.2020 12:00
W ramach