22 Kwiecień 2021 - ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

22 Kwiecień 2021 - ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH
Biblioteka
23.04.2021 14:00

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH  #CZYTAMLEGALNIE

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest to idealny dzień na polecenie naszych nowości. Dziś odkryjemy troszkę naszych własnych emocji i tego co nam w duszy grawink

Pani Joanna poleca książkę: "Księga Dwóch Dróg" autorstwa Jodi Picoult. "Czy całe nasze życie zależy od podejmowanych przez nas decyzji, czy też nieuchronnie rządzi nami przeznaczenie?

Dawn Edelstein zna się na śmierci jak mało kto. Jest doulą od umierania, która pomaga ludziom oswoić się z tym, co nieuniknione i uporządkować długo odkładane sprawy. Przed laty postawiła swoje życie do góry nogami: porzuciła pasję, karierę i miłość, aby w obliczu rodzinnej tragedii rozpocząć wszystko od nowa. "

Pani Maja poleca książkę Magdy Knedler „Nikt Ci nie uwierzy”. Jest to studium wielkiej manipulacji, która doprowadziła do tragedii i śmierci dwóch kobiet. Jest to oparta na faktach opowieść o tragedii wykorzystanych kobiet, opresyjnym systemie prawnym i krzywdzących stereotypach. Całość czyta się niczym wymianę korespondencji, listów między ofiarami, w których obie opisują okoliczności i szczegóły manipulacji, której uległy. To trochę jakby jedna „usprawiedliwiała” się przed drugą, dlaczego nie dostrzegła, co się święci i do czego, to wszystko zmierza. „Nikt Ci nie uwierzy” to historia, którą każdy powinien poznać.

Pani Klaudia poleca „Grę zaklinacza” Donato Carrisi, czyli kolejną, trzecią część kryminału o Mili Vasquez. Pełen tajemnic thriller skrywa przerażającą zagadkę.

„Tylko jedna osoba może odkryć, jaką wiadomość kryje się za aktem zła, którego dopuścił się nieznany sprawca. Wszystko jest częścią gry, która dopiero się rozpoczyna. A ten, kto ją zaplanował, zawsze jest o jeden krok z przodu.”

Data wydarzenia
23.04.2021 14:00
W ramach