Newsy

Wystawa prac dziecięcych: tekturowe choineczki.
Dom Kultury
30.11.2022
Dzisiaj zajmowały nas już świąteczne ozdoby. Wykonaliśmy tekturowe choineczki, Mikołaje, stroiki z szyszek oraz oryginalne kartki świąteczne.
>>
Trójka dzieci w strojach ludowych. Chłopiec w środku obejmuje dwie dziewczynki.
Dom Kultury
18.11.2022
Dzieci, młodzież i dorosłych, którzy są muzykalni, wrażliwi na tradycję oraz chciałyby muzycznie reprezentować Orzysz na scenie - zapraszamy do zespołu ORZYSZANKI OD NOVA.  Casting 21 listopada 2022 r. w sali lustrzanej na Polanie Kultury, ul. Wojska Polskiego 9D, o godzinie 14:30. Zapraszamy!  
>>
Scena, na niej 4 muzyków Filharmonii Narodowej w Warszawie: dwóch wokalistów, trębacz, klawiszowiec.
Dom Kultury
17.11.2022
Wysłuchaliśmy dziś koncertu zawierającego twórczość zmarłego w 2017 roku Zbigniewa Wodeckiego pt. "LUBIĘ WRACAĆ TAM, GDZIE BYŁEM" w wykonaniu artystów Filharmonii Narodowej w Warszawie na dwa wokale, trąbkę i fortepian. Zbigniew Wodecki był niewątpliwie jedną z największych osobowości polskiej piosenki. W programie znalazły się utwory z repertuaru samego Artysty, ale także twórczość jego estradowych przyjaciół. Dziękujemy orzyskiej publiczności za to, że sala pękała w szwach (y)
>>
 Cztery dziewczynki prezentują efekty swojej pracy z barwami ciepłymi i zimnymi.
Dom Kultury
16.11.2022
Dzieci z pasją poznawały świat kolorów podstawowych z podziałem na ciepłe i zimne. Dużo frajdy sprawiło nam mieszanie barw, ale o tym na zupełnie odrębnych zajęciach.
>>
Sala prób, a w niej na pierwszym planie wokalistka, na drugim - dwie gitarzystki oraz perkusistka.
Dom Kultury
13.11.2022
W Orzyszu najlepiej ROCKUJĄ DZIEWCZYNY! Super SQUAD 2022 zmontowany Przedstawiamy Państwu: Wiktorię na wokalu, Anielę na perkusji, Dianę na gitarze, Kornelię na basie i Marysię na klawiszach. Zespół prowadzi Krzysztof Roszko.
>>
Dzieci podczas wykonywania kotylionów.
Dom Kultury
09.11.2022
Kotyliony - to artystyczne wyzwanie podjęły dzieci z determinacją i szacunkiem.  Dziękujemy za to patriotyczne spotkanie!
>>
Biblioteka
03.11.2022
Informujemy, że od dnia 7 listopada 2022 r. Biblioteka Polany Kultury będzie nieczynna do odwołania z powodu skontrum księgozbioru.
>>
Biblioteka
03.11.2022
Drodzy Czytelnicy! Serdecznie zapraszamy do Biblioteki Polany Kultury na prawdziwą ucztę kulturalną! 4 listopada 2022 roku (piątek) godzina 17:00 – „...za dawno, za dobrze się znamy" - Teatr przy stoliku. 5 listopada 2022 roku (sobota) godzina 14:30 - spotkanie wokół książek z Ewą Zdrojkowską – „Kronikarz Warmińsko-Mazurski" oraz „Literacki atlas Warmii i Mazur"
>>
Biblioteka
29.10.2022
  Dyrektor Polany Kultury Centrum Biblioteczno-Kulturalnego Joanna Kamieniecka, kierownik Biblioteki Polany Kultury Joanna Waszkiewicz oraz zastępca Burmistrza Pani Beata Jażdżewska przywitały serdecznie wszystkich gości. Nasi mali uczestnicy zostali osobiście pasowani na studenta przez Panią Dziekan doc. Agnieszkę Danielewicz  złożyli uroczystą przysięgę, odebrali indeksy oraz uczestniczyli w pierwszym wykładzie akademickim pt. "Koncert w Twojej głowie, czyli krótka opowieść o mózgu", który poprowadziła mgr Anna Mścichowska - Brainolog...
>>
Frezarka górnowrzecionowa CNC i grupa uczestników warsztatów w maseczkach na twarzach.
Dom Kultury
28.10.2022
Dzisiaj odwiedzili nas uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Orzyszu, a dokładniej klasa 8 b wraz ze swoim wychowawcą Mariuszem Zadrogą. Nasi instruktorzy pomogli w realizacji pomysłu młodzieży, by wykonać tabliczki do klasopracowni w jednej, spójnej koncepcji. Uczniowie przedstawili dziś swoje graficzne propozycje. Cztery pierwsze klasopracownie otrzymały nowe tabliczki na drzwi.           +21
>>
Biblioteka
26.10.2022
Po raz kolejny Biblioteka Polany Kultury bierze udział w projekcie "Mała książka, wielki człowiek" prowadzonym przez Instytut Książki. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym (zarówno te już zapisane do naszej biblioteki, jak i te które chciałyby dołączyć do grona czytelników) do odwiedzenia naszej biblioteki wraz z rodzicem. W tym roku dzieci otrzymają piękną, kolorową książkę pt. "Krasnal w Krzywej Czapce" autorstwa Wojciecha Widłaka i Aleksandry Krzanowskiej wraz z zakładką w kształcie krasnala i kartą małego...
>>
Na zdjęciu zespół kameralny: fortepian, kontrabas, klarnet i skrzypce. Muzycy siedzą na krzesłach w półkolu.
Dom Kultury
20.10.2022
"Muzyka Północy" i kompozytorzy tacy jak Grieg, Nielsen, Sibelius czy Valpola wybrzmieli dziś w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Okartowie. Publiczność oczarowana i bardzo kulturalna. W ramach co miesięcznych "Spotkań z muzyką", wystąpili muzycy Filharmonii Narodowej w Warszawie, którym najserdeczniej dziękujemy<3
>>